Regulamin

REGULAMIN ZAWODÓW TENISOWY PŁOCK LIGA DEBLOWA w SEZONIE ZIMOWYM 2023/2024

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem zawodów TENISOWY PŁOCK LIGA DEBLOWA  jest STOWARZYSZENIE TENISOWY PŁOCK , administratorami zawodów są – Rafał Lewandowski tel. 734145724, Hubert Szynkielewski tel. 697915785

2. Każdy z uczestników zawodów zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu , regulaminu obiektu na którym rozgrywane są mecze ,oraz akceptuje wszystkie punkty regulaminu.

3. Prawo do gry w zawodach mają wszystkie osoby bez względu na płeć i wiek, które zgłosiły swoje uczestnictwo oraz wniosły organizatorowi opłatę wpisową wysokości 100,00 PLN/PARA za sezon zimowy

4. Wpisowe przeznaczone jest: na nagrody rzeczowe , administrację systemu rozgrywek ,oraz opłatę za korzystanie z systemu

5. Wpisowe należy opłacić przed rozpoczęciem uczestnictwa. Jedyną metodą płatności jest gotówka, oraz przelew  na nr konta : 58 1140 2004 0000 3402 8306 1904 – w tytule wpisowe LIGA DEBLOWA i imię nazwisko graczy

6. Ostateczny termin wpłat opłaty wpisowej 20.10.2023

7. Sezon zimowy 2023 zawodów trwa od dnia 01.10.2023 do dnia 10.04.2024

8. Rada Ligi Challenge : Rafał Lewandowski , Hubert Szynkielewski , Maciej Borowski

ZASADY ROZGRYWEK

Liga rozgrywana będzie systemem każdy z każdym - w zależności od ilości zgłoszeń 1 lub 2 mecze z  każdą parą
Przed startem sezonu rozpisane zostaną kolejki z podziałem na terminy rozegrania (okres min 9 dni) w przeciągu których należy mecz rozegrać. Odstępstwa od powyższego tylko po akceptacji administratora
W celu rozegrania meczu należy:
nawiązać kontakt z przeciwnikami i ustalić dogodny termin - telefonicznie/ przez SMS.
dokonać rezerwacji kortu na kortach MOSIR PŁOCK
opłata za kort dzielona jest po połowie na parę.
zawodnicy muszą zapewnić 4 szt nowych piłek i podzielić się ich kosztem po połowie na parę
Spotkania rozgrywane są bez sędziego.

Obowiązkiem graczy jest punktualne przybycie na mecz.
W przypadku spóźnienia się jednego z Zawodników (ponad 15 minut) i nie poinformowania przeciwnika, zawodnikowi obecnemu w na kortach przysługuje walkower (6/0, 6/0 walkower). Zawodnik, który nie przybył na mecz ligowy ponosi opłatę za kort.

Obowiązkiem zwycięzcy jest podanie wyniku sms do Hubert Szynkielewskiego tel.697915785

Punktacja :

Zwycięstwo 2:0 - 4 pkt
 Zwyciestwo 2:1 - 3 pkt
 Porażka 1:2 - 1 pkt
 Porażka 0:2 - 0 pkt

SYSTEM ROZGRYWANIA MECZÓW :

1. Mecze odbywają się do 2 wygranych setów , sety zaś do sześciu wygranych gemów. Przy stanie 6:6 odbywa się normalny tie-break do 7 wygranych punktów. W przypadku wyniku 1:1 w setach odbywa się super tie-break do 10.

ZASADY OTRZYMYWANIA OSTRZEŻEŃ

1. Każde spotkanie zakończone walkowerem (tj. przypadek, w którym co najmniej jeden z zawodników poddaje mecz przed wejściem na kort lub w uzasadnionej sytuacji, w której organizator tak postanowi) oraz automatyczne walkowery przyznane przez system są tożsame z otrzymaniem ostrzeżenia w systemie

2. 3 ostrzeżenia za każdy walkower powodują spadek o tyle pozycji w tabeli rozgrywek